Tulokset 2013-17

Pohjalainen Sisu Pirkko & Ahti maraton ym Tulokset 23.9.2017

   Cool Pohjalainen_Sisu Pirkko &Ahti Maraton  CoolCool  
    MM maraton    
Sij. NO NIMI SEURA AIKA
1. 171 Forsman Tommy Hop-Hab Team 03:32:20
2. 170 Konttinen Timo Hop-Hab Team 03:34:52
    MM60    
1. 169 Kuja-Lipasti Olavi Häjyt 03:37:58
2. 400 Markku Pihlajaniemi Smilerit 05:37:24
    MN50    
1. 160 Ahola Tuovi Seinäjoki 05:18:57
    MN55    
1. 168 Koskela Anna-Maija Häjyt 04:46:57
2. 200 Tarja Pihlajaniemi Smilerit 05:37:24
    PM55 ½maraton    
1. 234 Pitkämäki Eero Ja Ja 02:00:17
    PM70    
1. 236 Yli-Koivisto Pauli Untamala 03:37:08
    10,5 km N    
1. 233 Lilja Kaisu Smilerit 01:23:30
2. 1005 Meskanen Heidi Untamala 01:39:22
3. 212 Ekoluoma Leena Vaasa ilm.aik.
4. 1006 Ekoluoma Satu Smilerit ilm.aik.
5. 1008 Koivusalo Päivi Untamala ilm.aik.
    10,5 km M    
1. 237 Viitasalo Martti YKV 01:00:22
2. 235 Pakka Timo Smilerit 01:10:25
3. 238 Saari Paavo Häjyt 01:13:43
4. 1006 Lähdemäki Pauli Untamala 01:39:22
    5 kmN/M kävely    
  1000 Salo Maija Smilerit ilm.aik
  1001 Kujala Seija YKV ilm.aik
  1002 Yliluoma Anna-Leena Untamala ilm.aik
  1004 Palo Leena Untamala ilm.aik
  1007 Koivusalo Maiju Untamala ilm.aik
  1011 Pihlajaniemi Maria Smilerit ilm.aik
  1010 Pihlajaniemi Toni Smilerit ilm.aik
  1013 Ekoluoma Pirkko Smilerit ilm.aik
  1012 Ekoluoma Ahti Smilerit ilm.aik

Körttimaraton Lapua Karhunmäki 5.8.2017 Tulokset

      10,5 km

N   1. Lilja Kaisu                               Smilerit                     1:47,36

     2. Ekoluoma Leena                      Vaasa                        1:55,27

M   1. Kontu Mauri                           Uudenkaupungin Kk    0:59,37

     Puolimaraton 21,1 km

N    1. Hirvelä Sari                             Posion Pyrintö          2:01,50

      2. Kokko Sinikka                          Jalasjärven Jalas       2:08,14

      3. Hotakainen-Karvonen Susanna    Veteli                     2:49,20

      4. Paavola Terhi                           Alavus                     2:55,41

N55 1. Finström Päivi                          Si-Su Pietersaari       2:17,12

M    1. Pihlajaniemi Toni                     Smilerit                   1:48,42

M45 1. Lemettinen Mauno                  Atria                       1:42,56

M75 1. Karlsson Markus                      Häjyt                      5:12,32

       Maraton 42,195 km

M    1. Forsman Tommi                       Hop-Hab Team         3:25,07

       2. Konttinen Timo                      Hop-Hab Team         3:37,57

       3. Rinta-Harri Joonas                  Hämeenlinna            5:05,14

       4. Granvik Alf                            Jallen Tc Uumaja       7:27,42

       5. Salmistola Ismo                      Kannonkosken Kiho    DNF

M50 1. Keskimäki Jari                        Nurmon Jymy            4:19,53

M60 1. Kuja-Lipasti Olavi                    Häjyt                       3:26,22

M70 1. Saari Paavo                            Häjyt                       5:34,05

Toimitsija mararton: 21.8.2017

Tarja Pihlajaniemi                            Smilerit                    6:07,25

Markku Pihlajaniemi                         Smilerit                    6:07,25

 

Vinkin juhannusmaastojuoksut 23.6.2017

    N    
SIJ. NO NIMI SEURA AIKA
1 150 Anna-Liisa Häkkinen Punkalaitumen Kunto 0:26:32
2 133 Inka Koljonen Punkalaitumen Kunto 0:30:04
3 152 Joanna Rintala Keravan Urheilijat 0:35:22
4 158 Emmi Haakana Sastamala 0:54:15
    N40    
SIJ. NO NIMI SEURA AIKA
1 4 Minna Haka-Risku Vammalan Seudun Voima 0:25:54
2 71 Sari Koivu Liedon Luja 0:30:15
3 59 Saara Timonen Turun Urheiluliitto 0:31:16
4 110 Lotta Asa Punkalaidun 0:32:16
5 155 Katja Koivulahti Tawast CC 0:33:13
6 74 Katja Rajala Harjavalta 0:35:58
7 138 Ulla Harjunmaa Ylöjärvi 0:40:53
    N50    
SIJ. NO NIMI SEURA AIKA
1 5 Tiina Valamaa Kokemäen Kova-Väki 0:27:36
2 157 Päivi Mäkelä KP 0:31:43
3 56 Anne Väliniemi Liedon Luja 0:32:28
4 119 Tarja Rantanen Forssa 0:35:50
5 120 Hanna Koljonen PunKu 0:36:11
6 500 Tarja Pihlajamiemi Smilerit 0:43:35
    N60    
SIJ. NO NIMI SEURA AIKA
1 17 Sisko Hiltunen Oulun NMKYU 0:16:18
2 12 Raili Vesimäki Häjyt 0:29:41
    M    
SIJ. NO NIMI SEURA AIKA
1 84 Tomi Halme Finnish Marathon Runners 0:23:04
2 73 Lassi Hopeasalo Teivo Stayers 0:23:29
3 154 Tino Stenman Ylöjärven ryhti 0:23:47
4 63 Janne Määttä Tampereen Pyrintö 0:24:40
5 2 Erkki Rintala Ullavan Kilpa UK 0:25:19
6 153 Tuukka Rintala Runner's club 0:25:27
7 69 Markus Toivola Kiikoinen 0:29:38
8 173 Jarkko Miika Liikuttavat 0:30:29
9 75 Marko Toivo NOT-OK PKS SK 0:31:25
10 86 Toni Pihlajaniemi Smilerit 0:32:34
11 172 Lauri Nieminen Liikuttavat 0:33:08
12 136 Samuel Harjunmaa Ylöjärvi 0:40:34
13 72 Janne Gylling Sastamalan Juoksukerho DNF
    M40    
SIJ. NO NIMI SEURA AIKA
1 104 Juha Ylikahri Siikaisten Sisu 0:25:23
2 54 Rauno Koivisto Ikaalisten urheilijat 0:26:45
3 13 Sami Nikkilä Tyrvään Tykit 0:26:57
4 159 Janne Rantala Rauman Seudun Pyöräilijät 0:28:29
5 100 Aimo Mäkinen Triathlon Team 226 0:29:18
6 61 Janne Laakkonen VSVU 0:31:10
7 112 Ari Tiensuu Sastamalan Juoksukerho 0:31:48
8 160 Esa Mangeloja Swimming Jyväskylä 0:37:19
9 20 Tapio Karttunen Huittinen 0:39:02
    M50    
SIJ. NO NIMI SEURA AIKA
1 67 Seppo Kykkänen POKU 0:24:51
2 58 Rauno Koski TT226 0:25:53
3 139 Antti Harjunmaa Tampereen Maratonklubi 0:26:06
4 62 Seppo Laaksonen Kunto Pirkat 0:26:13
5 57 Markku Virta Loimaan Leisku 0:26:23
6 3 Jarmo Rintala Ullavan Kilpa UK 0:27:46
7 55 Pekka Leppänen Mellilä 0:28:44
8 70 Timo Saari Liikuttavat 0:29:09
9 134 Asko Kokkonen Huittinen 0:32:44
    M60    
SIJ. NO NIMI SEURA AIKA
1 16 Viljo Kirjavainen Hämeenlinnan Kisa 0:25:52
2 64 Leo Ukkonen Kunto-Pirkat 0:28:15
3 65 Asko Pietilä POKU 0:28:52
4 7 Ensio Lehtonen Ylöjärven Ryhti 0:29:16
5 111 Hannu Suuniitty Liikuttavat 0:31:31
6 171 Hannu Nikkilä Tyrvää 0:31:38
7 19 Juhani Kortelahti Punkalaidun 0:31:40
8 102 Pentti Virtanen Äetsän Kunto 81 0:32:51
9 505 Markku Pihlajaniemi Smilerit 0:46:35
    M70    
SIJ. NO NIMI SEURA AIKA
1 60 Väinö Pääkkö Kankaantaan Kisa 0:15:50
2 151 Kari Ahonen NU 0:15:55
3 15 Teuvo Hietamäki Raisio 0:21:57
4 8 Jorma Vesimäki Häjyt 0:26:07
    K 7KM    
SIJ. NO NIMI SEURA AIKA
1 168 Maria Mangeloja Jyväskylän Sinfonia 0:45:27
2 116 Anu Mäkelä Helsinki 0:49:02
    T16 7KM    
SIJ. NO NIMI SEURA AIKA
1 169 Hanna Mangeloja Swimming Jyväskylä 0:38:19
    T14 7KM    
SIJ. NO NIMI SEURA AIKA
1 170 Emma Mangeloja Swimming Jyväskylä 0:41:59
    K 3,5KM    
SIJ. NO NIMI SEURA AIKA
1 510 Emilia Hakanen Smilerit 0:17:10
2 85 Tapani Iso-Tryykäri TottU 0:18:35
3 88 Kauko Harteva Team Raju 0:19:08
4 51 Juhani Nieminen Kyrö 0:19:35
5 156 Jussi Nylund Pekula 0:21:21
6 53 Niina Rinnetmäki Kyrö 0:24:18
    T6    
SIJ. NO NIMI SEURA AIKA
1 323 Mette Häkkinen Punkalaitumen Kunto 0:02:16
2 325 Ilona Haakana Sastamala 0:02:32
    T8    
SIJ. NO NIMI SEURA AIKA
1 291 Sara Haakana Sastamala 0:02:32
    T16    
SIJ. NO NIMI SEURA AIKA
1 115 Liisa Timonen Espoon Tapiot 0:17:29
    P6    
SIJ. NO NIMI SEURA AIKA
1 293 Eetu Stenlund Tampere 0:02:56
    P8    
SIJ. NO NIMI SEURA AIKA
1 324 Veeti Häkkinen Punkalaitumen Kunto 0:02:06
    P10    
SIJ. NO NIMI SEURA AIKA
1 292 Olli Valkolehto NOPS 0:01:57
2 232 Justus Mäntysaari NOPS 0:01:58
    P12    
SIJ. NO NIMI SEURA AIKA
1 298 Roni Timonen Turun Urheilulliitto 0:14:54
2 322 Eelis Harjunmaa Tampereen Pyrintö 0:15:08
3 300 Jere Laakkonen Turku  0:21:24
    P14    
SIJ. NO NIMI SEURA AIKA
1 299 Jesse Laakkonen Turun Urheiluliitto TVUL 0:16:14
2 321 Joonas Mäkinen FSC Vapsi 0:18:09
    P16    
SIJ. NO NIMI SEURA AIKA
1 140 Tommi Valkolehto Rasti-Nokia 0:13:20

E-P piirinmestaruus maastojuoksut 25.5.2017

M 35 6km 1. Markku Ylitalo        YKV                       27,45

M 50 6km 1. Risto Lauhanen       Lauttajärven Bisons 34,23

M 55 6km 1. Eero Pitkämäki       Jalasjärven Jalas       33,22

M 60 4km 1. Reijo Harju            IK-Mararaton           19,07

              2. Arto Väisänen        YKV                        19,11

              3. Timo Pakka            Smilerit                   25,17

              4. Hannu Karjalainen  Smilerit                   26,50

              5. Markku Pihlajaniemi Smilerit                  27,26

M 65 4km 1. Aki Aho-Mantila       Ilmajoen Kisailijat     17,01

              2. Jouko Rajamäki       Häjyt                      17,35

              3. Juhani Hautamäki    Kuortaneen Kunto    20,15

              4. Kalervo Kärkkäinen  Smilerit                   27,26

M 70 2km 1. Tuure Välitorala       Ilmajoen Kisailijat     8,58

M 75 2km 1. Markus Karlsson       Häjyt                     34,33

M 80 2km 1. Mauno Marjomäki     Häjyt                     34,33

N 30 6km 1. Suvi-Pauliina Finnilä   SSU                       38,31

N 35 6km 1. Soili Koivula              SSU                       26,33

             2. Sari Hirvelä               Posion Pyrintö        32,58

N 40 6km 1. Mari Kettula             YKV                       46,47

N 45 6km 1. Ritva Mäkimantila-Pasanen SSU                 26,38

             2. Satu Kohtanen           Rasti Kurikka          35,24

N 50 4km 1. Sirpa Lehtimäki          Lapuan Virkiä          25,31

             2. Päivi Hakala               Häjyt                     25,47

N 55 4km 1. Kaisu Lilja                 Smilerit                  29,34

             2. Tarja Pihlajaniemi      Smilerit                   29,38

N 60 4km 1. Leena Ekoluoma        Smilerit                   48,21

             2. Elina Kärkkäinen        Smilerit                   48,23 

 

Keila mestaruuskisat 2017

Smilerien avoimet Keilamestaruuskisat 2017 tulokset; kolme kierrosta.

NAISET: 1. Pirkko Ekoluoma            366  paraskierros 156

           2. Maarit Nortunen           336

           3. Tarja Pihlajaniemi          318

           4. Soile Pohtola                292

           5. Kaisu Lilja                    291

           6. Kaarina Pakka              279

           7. Satu Ekoluoma             276

           8. Erja Kuoppala              244

           9. Airi Välimäki                192

          10. Sisko Korpi                 190

MIEHET:

           1. Arto Nortunen            429   paras sarja 174

           2. Hannu Karjalainen       396

           3. Jari Jylhä                   395

           4. Pekka Ekoluoma          386

           5. Ahti Ekoluoma            385

           6. Timo Pakka                360

           7. Esko Piuhola              358

           8. Antti Pohtola             340

           9. Juhani Kuoppala         333

          10. Janne Keskisalo          314

          11. Marko Jussila             308

          12. Mauno Korpi              297

          13. Markku Pihlajaniemi    283

          14. Toni Pihlajaniemi        234

Gomera Playa Santiago Maraton ym. 3.1.2017

Reitti  juostiin kovassa maastossa korkeus eroa 822m kierros 3465m plus nolla kierros 620m CoolCoolMaraton Naiset

1. Tarja Pihlajaniemi   Smilerit   6:26:58

Maraton Miehet

1. Osmo Liimatainen   Jyväskylä Hipposm    4:16:49

2. Juhani Vuorenmaa  Häjyt/Smilerit         5:02:26

3. Martti Rantamaa     Smilerit                  5:51:49

4. Markku Pihlajaniemi  Smilerit                6:26:58

Puolimaraton Miehet 

1. Paavo Välimäki         Smilerit                 3:17:37

Kolmekierrosta 10.5 Naiset

Kastehelmi Finne         Smilerit                 Ilman aikaa

Yksikierros 3465m Naiset

Kirsti Saari-Vuorenmaa Smilerit ja Hannele Väärämäki Smilerit  Ilmanaikaa

 

Kuusaan maraton 30.7.2016 Smilerien tulokset

Maraton N55

2. Tarja Pihlajniemi    Smilerit      5.55,41

Maraton Miehet

2. Toni Pihlajaniemi   Smilerit      4.39,04 ( huom viimeinen kilometri kesti 50 min) onneksi kuitenkin maaliin omin jaloin.

Maraton M60

2. Martti Rantamaa    Smilerit       4.40,08

4. Markku Pihlajaniemi Smilerit     5.55,41

Lasten maraton P8

1. Eetu Pihlajaniemi   Smilerit    2,26

2. Pyry Pihlajaniemi   Smilerit    2,59

ONNITTELUT KAIKILLE HIENOISTA SUORITUKSISTA !Cool

Poutunranta Iltamaraton 2016

Poutunranta Iltamaraton 2016 tulokset  
         
MARATON    
MN50      
SIJ. NO NIMI SEURA AIKA
1 43 Anna-Maija Koskela Häjyt/Vaasa 4:45:45
MN60      
SIJ. NO NIMI SEURA AIKA
1 16 Anna-Leena Pirhonen Häjyt 4:33:10
MM         
SIJ. NO NIMI SEURA AIKA
1 39 Kari Palomaa ABB Runners 3:06:51
2 48 Olli Luomala   4:57:01
3 20 Jarkko Keisala Rajamäki Kesk:
4 22 Lasse Katajamäki Alahärmä Kesk:
MM40      
SIJ. NO NIMI SEURA AIKA
1 32 Kimmo Lähteinen Saarijärven Pullistus 3:34:33
MM50      
SIJ. NO NIMI SEURA AIKA
1 49 Olavi Kuja-Lipasti Häjyt 3:20:33
2 10 Kari Haukkala Häjyt, Seinäjoki 4:29:51
3 21 Martti Katajamäki REV 4:50:54
MM60      
SIJ. NO NIMI SEURA AIKA
1 26 Erkki Sundelin PUV Pori 3:58:07
2 23 Antero Holma Alah.Kisa. Häjyt 5:32:36
MM70      
SIJ. NO NIMI SEURA AIKA
1 7 Heikki Suikki Vaasan NaMit 4:17:01
         
PUOLIMARATON    
PN        
SIJ. NO NIMI SEURA AIKA
1 14 Sinikka Kokko Jalasjärven Jalas 2:05:57
2 54 Miia Raunio Isokyrö 2:08:55
3 52 Heli Johansson YKV 2:19:41
4 17 Laura Puoliväli Alajärvi 2:31:14
PN45        
SIJ. NO NIMI SEURA AIKA
1 55 Anna-Maria Lae Häjyt 2:07:41
PN55        
SIJ. NO NIMI SEURA AIKA
1 36 Leena Liukkonen   2:16:19
2 5 Tarja Pihlajaniemi Smilerit 2:32:06
PM        
SIJ. NO NIMI SEURA AIKA
1 11 Patrik Rabb Vaasa/Vähäkyrö 1:30:11
2 51 Janne Similä   1:40:54
3 1 Tapio Kujala YKV 1:41:56
4 9 Toni Pihlajaniemi Smilerit 1:44:02
5 69 Mikko Larikka Ylistaro 2:01:00
6 53 Tomi Raunio Isokyrö 2:09:02
PM45        
SIJ. NO NIMI SEURA AIKA
1 70 Jouko Riihonen Consti 1:37:59
2 41 Pekka Sutinen Vaasa 2:11:14
3 29 ViachesLaV Shelepen Russia Club IRC 2:15:04
PM55        
SIJ. NO NIMI SEURA AIKA
1 45 Brynolf Dalaholm Maxmo Sk 1:40:25
2 77 Teuvo Karhu YKV 1:42:24
3 42 Jorma Huolman Isokyrö 1:48:24
4 40 Tapio Peltola Vaasa 2:04:42
5 31 Timo Mäntyniemi YKV 2:25:29
6 4 Markku Pihlajaniemi Smilerit 2:32:06
7 60 Ahti Ekoluoma Smilerit 3:22:33
8 30 Arto Nortunen Untamala Kesk:
PM65        
SIJ. NO NIMI SEURA AIKA
1 44 Erkki Ylikoski Niinisalo 1:39:04
2 8 Jorma Keskinen Pietarsaari 1:52:30
3 50 Juhani Vuorenmaa Häjyt 2:05:04
4 58 Pauli Yli-Koivisto Untamala 3:24:00
5 15 Mauno Marjomäki Häjyt/Smilerit 4:20:04
6 18 Markus Karlsson Pietarsaari 4:20:04
         
VARTTIMARATON 10.6km    
VHN         
SIJ. NO NIMI SEURA AIKA
1 3 Eija Keski-Säntti   0:48:19
2 12 Kaija Uusimäki Seinäjoki 0:57:32
3 73 Tatja Holkko Jalasjärvi 0:59:54
4 34 Anne Grönholm   1:03:47
5 56 Katja Latvala YKV 1:04:54
6 66 Johanna Saranpää   1:04:57
7 2 Marika Lyyski   1:05:50
8 72 Päivi Hakala Häjyt Kuortane 1:07:03
9 37 Henna Tala Ylihärmä 1:13:04
10 38 Heidi Salonen Ylihärmä 1:13:04
11 27 Maarit Rannanjärvi Ylistaro 1:25:43
12 59 Terhi Kriikkula   1:27:03
13 61 Virpi Yliniemi   1:27:03
VHM        
SIJ. NO NIMI SEURA AIKA
1 71 Veli-Matti Hietamäki Kauhava 0:47:58
2 62 Juha Piri Alahärmän Kisa 0:48:55
3 47 Henri Kaikkonen   0:52:13
4 65 Matti Larikka KaWi 0:56:06
5 63 Heikki Saarenpää Lapua 0:57:05
6 74 Antti Hirsto Espoo 1:00:41
7 33 Arto Väisänen YKV 1:01:33
8 46 Martti Viitasalo YKV 1:03:19
9 67 Osmo Saranpää   1:07:38
10 13 Hannu Karjalainen Smilerit 1:12:26
11 24 Paavo Saari Häjyt 1:13:35
12 28 Reijo Rannanjärvi Ylistaro 1:25:20
         
KÄVELYSARJA 10,6 km    
KN        
NO   NIMI    
64   Katja Kangaskoski Lapua  
6   Leena Ekoluoma Smilerit  
75   Laura Lammi YKV  
76   Hanna Noponen Lapua  
KM        
NO   NIMI    
35   Seppo Penttilä YKV  
78   Rauno Lassila Lapua  
68   Juha Koskela    
25   Martti Salo Vaasa  
19   Heikki Pitkänen Ylistaro  

Vinkin juhannusmaastojuoksut 24.6.2016

    M 7KM    
SIJ. NO NIMI SEURA AIKA
1 56 Lassi Hopeasalo Teivo Stayer 0:23:32
2 66 Lars Mohold Rindal IL NORJA 0:23:39
3 71 Tino Stenman Ylöjärven Ryhti 0:24:58
4 88 Sami Nikkilä Sastamala 0:26:32
5 135 Jarkko Miika Liikuttavat 0:30:17
    M40 7KM    
SIJ. NO NIMI SEURA AIKA
1 65 Juha Ylikahri Siikaisten Sisu 0:25:03
2 67 Jari Jokela Dagaz 0:28:35
3 11 Janne Laakkonen Turun Urheiluliitto 0:29:01
4 84 Aimo Mäkinen TT226 0:29:25
5 61 Janne Hilden PoKu 0:31:16
6 120 Esa Mangeloja Swimming Jyväskylä 0:37:40
7 8 Tapio Karttunen Huittinen 0:40:01
    M50 7KM    
SIJ. NO NIMI SEURA AIKA
1 115 Ahti Salo Runner's Club 0:25:12
2 116 Rauno Koski Triathlon Team 226 0:26:20
3 20 Seppo Laaksonen VE-HU 0:26:36
4 75 Markku Ihonen TreMK 0:28:52
5 51 Timo Saari Liikuttavat 0:30:26
6 119 Alpo Gustafsson VSVU 0:32:30
7 74 Asko Kokkonen Vampulan Urheilijat 0:32:46
8 110 Harri Marila Keikyä 0:34:13
9 19 Jorma S. Tiiri VSUU 0:34:55
    M60 7KM    
SIJ. NO NIMI SEURA AIKA
1 64 Leo Ukkonen Tampereen Pyrintö 0:27:24
2 15 Lauri Koivuranta Joken Talli 0:28:26
3 13 Ensio Lehtonen Ylöjärven Ryhti 0:29:24
4 72 Jaakko Rouhiainen Teivo Stayers 0:29:38
5 102 Hannu Suunitty Liikuttavat Tyrvää 0:31:23
6 83 Erkki Sundelin PuV 0:31:52
7 100 Hannu Nikkilä Tyrvää 0:31:55
8 55 Juhani Kortelahti Punkalaitumen Kunto 0:31:56
9 73 Pentti Virtanen Äetsän Kunto 81 0:33:01
10 18 Tapani Iso-Tryykäri TottU 0:37:26
11 1001 Markku Pihlajaneimi Smilerit 0:44:15
    N 7KM    
SIJ. NO NIMI SEURA AIKA
1 3 Jonna Karimäki VSV 0:26:41
2 54 Anna-Liisa Häkkinen Punkalaitumen Kunto 0:26:49
3 62 Erika Uotila KooVee 0:28:40
4 63 Ulrika Uotila KooVee 0:32:23
5 85 Karoliina Mäkinen TT226 0:37:23
    N40 7KM    
SIJ. NO NIMI SEURA AIKA
1 7 Saara Timonen Turun Urheiluliitto 0:32:17
2 53 Lotta Asa Punkalaitumen Kunto 0:33:04
3 104 Helene Fleuranceau AguaPlusTriathlon 0:33:28
4 111 Katja Koivulahti Hämeenlinna 0:33:37
5 68 Marja Jokela Dagaz 0:38:30
    N50 7KM    
SIJ. NO NIMI SEURA AIKA
1 52 Päivi Mäkelä Liikuttavat Huittinen 0:32:32
2 17 Hanna Koljonen PunKu 0:36:26
3 16 Tarja Rantanen HKScan 0:36:28
4 1000 Tarja Pihlajaniemi Smilerit 0:44:30
    M70 3,5KM    
SIJ. NO NIMI SEURA AIKA
1 70 Teuvo Hietamäki Raisio 0:21:53
2 5 Jorma Vesimäki Häjyt 0:24:07
    M80 3KM    
SIJ. NO NIMI SEURA AIKA
1 2 Mauno Marjomäki Smilerit/Häjyt 0:22:07
    N60 3,5KM    
SIJ. NO NIMI SEURA AIKA
1 14 Anita Lakua Kunto Pirkat 0:19:40
2 12 Tiia Nurminen Tampere 0:20:36
3 4 Raili Vesimäki Häjyt 0:27:45
    K 3,5KM    
SIJ. NO NIMI SEURA AIKA
1 103 Timo Seikku Karkku 0:14:54
2 69 Mari Seppä Liikuttavat Sastamala 0:16:48
3 58 Tiina Mäenpää Iittala 0:19:04
4 201 Emilia Hakanen Smilerit 0:19:13
5 202 Olli Lahti OL Motorsport 0:19:13
6 205 Taina Järvinen Smilerit 0:19:13
7 112 Jussi Nylund Hattula 0:24:20
8 200 Juhani Järvinen Smilerit 0:32:12
    K 7KM    
SIJ. NO NIMI SEURA AIKA
1 136 V-P Kemppainen Loimaa 0:39:02
    N15 7KM    
SIJ. NO NIMI SEURA AIKA
1 134 Hanna Mangeloja Swimming Jyväskylä 0:44:30
    N15 3,5KM    
1 74 Maija Mäenpää HIS 0:17:42
    N12 3,5KM    
SIJ. NO NIMI SEURA AIKA
1 133 Emma Mangeloja Swimming Jyväskylä 0:18:49
    P14 7 KM    
SIJ. NO NIMI SEURA AIKA
1 60 Samuli Kero VSV 0:30:02
    P13 3,5KM    
SIJ. NO NIMI SEURA AIKA
1 10 Jesse Laakkonen Turun Urheiluliitto 0:16:56
    P12 3,5KM    
SIJ. NO NIMI SEURA AIKA
1 86 Joonas Mäkinen VSV 0:18:48
    P11 3,5KM    
SIJ. NO NIMI SEURA AIKA
1 6 Roni Timonen Turun Urheiluliitto 0:14:32
2 9 Jere Laakkonen Turku 0:19:47

Avoimet Smilerien keilamestaruuskisat 2016

Tulokset: Tuloksissa näkyy kaikki kierrokset kaksi parasta otettiin tällä kertaa mukaan,joiden mukaan jaettiin palkinnot. Lopuksi on kolmen kierroksen tulos ja sen mukainen sijoitus. Yhteenvetona ; Ensivuonna on joko kaksi tai kolme kierrosta, mutta kaikki lasketaan mukaan, helpottaa huomattavasti tulos palvelua kun ei ole mitään ylimääräisiä heittoja. Eikä se näytä lopullisiin sijoituksiin juurikaan vaikuttavan.Cool Kiitos kaikille mukana olleille !{#smileys123.tonqueout}Sydän

Kuntoliikuntaseura Smilerit avoimet keilamestaruuskisat 20.3.2016
Sij. Nimi 1 kier 2 kier.  3 kier. 2 parasta kaikki 3 sij. 3 k.    
1. Pirkko Ekoluoma 94 118 102 220 317 1.    
2. Soile Pohtola 110 93 104 214 307 2.    
3. Kaisu Lilja 99 99 90 198 288 3.    
4. Tiina Anttila 91 83 99 190 273 4.    
5. Marjaana Vimpari 85 101 67 186 253 6.    
6. Maarit Nortunen 83 84 100 184 267 5.    
7. Päivi Koivusalo 80 79 91 171 250 7.    
8. Kaarina Pakka 81 88 80 169 249 8.    
9. Satu Ekoluoma 88 78 74 166 240 9.    
10. Tarja Pihlajaniemi 73 78 74 152 225 10.    
11. Pirjo Piuhola 67 76 75 151 218 11.    
12.  Sisko Korpi 60 58 89 149 207 12.    
13. Maiju Koivusalo 39 62 74 136 175 14.    
14. Leena Ekoluoma 61 71 53 132 185 13.    
15. Terttu Louko 58 60 53 118 171 15.    
                   
1. Pekka Ekoluoma 140 150 165 315 455 1.    
2. Hannu Karjalainen 125 176 135 311 436 2.    
3. Ahti Ekoluoma 125 165 129 294 419 3.    
4. Arto Nortunen 118 122 141 263 381 4.    
5. Aki Vimpari 152 104 104 256 360 5.    
6. Mauno Korpi 123 81 132 255 336 7.    
7. Janne Keskisalo 103 108 129 237 340 6.    
8. Antti Pohtola 97 120 117 237 334 8.    
9. Timo Pakka 128 98 107 235 333 9.    
10. Markku Pihlajaniemi 116 98 103 219 317 10.    
11. Tero Latvala 109 110 94 219 313 11.    
12. Esko Piuhola 92 113 105 218 310 12.    
13. Juhani Pihlajamäki 95 97 107 204 299 13.    
14. Heikki Oravasaari 86 109 88 197 283 14.    
15. Timo Mäntyniemi 83 59 110 193 252 16.    
16. Antti Lilja 77 107 80 187 264 15.    
17. Rauno Ekoluoma 75 96 68 171 239 17.    

Fuerteventura Corralejo maraton 24.12.2015

  Fuerteventura Corralejo  maraton juostiin 24.12.2015 loistavissa olosuhteissa +25 C 
  Aurinkoa ja tuulta. Rata 1/3 pehmoista ranta hiekkaa, 1/3 kovaa hiekkaa, 
  1/3 laatoitettua,asfalttia tai betonia.  
  Maraton Miehet    
SIJ. NIMI SEURA AIKA
1. Martti Rantamaa Smilerit Tornio FIN 5.59.28
2. Markku Pihlajaniemi Smilerit Korvatunturi FIN 6.23.59
       
  Maraton Naiset    
SIJ. NIMI SEURA AIKA
1. Tarja Pihlajaniemi Smilerit Korvatunturi FIN 6.23.59
       
       
  Puolimaraton Naiset    
SIJ. NIMI SEURA AIKA
  Julia Viellehner TSV Triathlon Alternmarkt GER DNS
       
  Vartti Miehet    
SIJ. NIMI SEURA AIKA
1. Andrew Martin American Flyers GBR 45.12
  Mark Gamble Wreake and soar valley AC GBR DNS
       
  Vartti Naiset    
SIJ. NIMI SEURA AIKA
1 Tina Elgbacka Sweden SWE 55.04
2 Kirsi Niemi VSVU FIN 56.14
  Hollie Gamble Wreake and soar valley AC GBR DNS

Pohjalainen-Sisu maraton ym

    10M    
SIJ. NO NIMI SEURA AIKA
1 166 Sakari Arkko Polvijärven vauhti 0:46:01
2 146 Toni Pihlajaniemi Smilerit 0:58:39
3 131 Pauli Arbelius Turenki 1:03:08
4 145 Tom Byskata Terjärv US 1:06:22
    10N    
SIJ. NO NIMI SEURA AIKA
1 130 Liisa Arbelius Turenki 1:03:49
2 147 Marjaana Vimpari Smilerit 1:12:22
3 165 Marja-Leena Ukkonen LepU 1:54:21
4 156 Leena Ekoluoma Vaasa 1:59:52
    10H    
SIJ. NO NIMI SEURA AIKA
1 149 Riitta Koski Häjyt Ilm. aik.
    Mmaraton    
SIJ. NO NIMI SEURA AIKA
1 138 Esa Saavalainen Kokkola 4:01:13
2 140 Sami Asuintupa Kauhava 4:58:48
3 174 Teppo Laitala Seinäjoen hiihtoseura             Kesk.
    MM40    
SIJ. NO NIMI SEURA AIKA
1 155 Jari Viitasaari KK Team Pohjalainen 3:14:49
    MM45    
SIJ. NO NIMI SEURA AIKA
1 136 Jussi Mäkiniemi Lapua 4:13:08
    MM55    
SIJ. NO NIMI SEURA AIKA
1 173 Olavi Kuja-Lipasti Häjyt 3:36:05
2 141 Heikki Kivelä Kälviä 4:25:50
3 139 Jorma S Tiiri Loimaa 4:46:32
    MM60    
SIJ. NO NIMI SEURA AIKA
1 168 Martti Rantamaa Tornio 4:13:08
2 142 Juhani Aho Häjyt 5:54:44
    MM65    
SIJ. NO NIMI SEURA AIKA
1 162 Sven-Olof Svarvar Häjyt 3:56:05
2 175 Antero Holma Alah.Kisa Häjyt 4:38:00
3 170 Paavo Saari Häjyt 5:12:44
    MM70    
SIJ. NO NIMI SEURA AIKA
1 167 Tenho Lauri Helsinki 4:37:49
2 132 Lasse Lappalainen Porvoo 5:54:44
3 163 Walter Schmidli Häjyt 6:58:54
    MM75    
SIJ. NO NIMI SEURA AIKA
1 159 Arto Hietala Tyrvää 6:40:38
    MM80    
SIJ. NO NIMI SEURA AIKA
1 158 Erkki Vaisto Häjyt 7:13:19
    MN40    
SIJ. NO NIMI SEURA AIKA
1 135 Heidi Pölkki Seinäjoki 4:46:55
    MN50    
SIJ. NO NIMI SEURA AIKA
1 157 Kaisa Isotalo Häjyt 4:20:12
    MN60    
SIJ. NO NIMI SEURA AIKA
1 95 Anna-Leena Pirhonen Häjyt 4:27:24
    MN65    
SIJ. NO NIMI SEURA AIKA
1 161 Raija Svarvar Häjyt 5:34:31
    Toimitsija maraton 17.9.2015  
1 200 Tarja Pihlajaniemi Smilerit 5:46:03
1 400 Markku Pihlajaniemi Smilerit 5:46:03
    PM ½maraton    
SIJ. NO NIMI SEURA AIKA
1 144 Juha-Pekka Takala Rauma 1:56:47
    PM55    
SIJ. NO NIMI SEURA AIKA
1 154 Kari Laakso Häjyt Loimaa 1:48:34
2 96 Martti Viitasalo YKV 2:02:46
3 150 Hannu Karjalainen Smilerit 3:05:33
    PM60    
SIJ. NO NIMI SEURA AIKA
1 148 Pekka Lehtisola Häjyt 2:24:49
    PM65    
SIJ. NO NIMI SEURA AIKA
1 164 Juhani Vuorenmaa Häjyt 1:59:20
2 171 Jukka Maunula Kälviän Tarmo 2:59:08
    PM75    
SIJ. NO NIMI SEURA AIKA
1 169 Markus Karlsson HOB-HAB Team 3:52:17
    PN    
SIJ. NO NIMI SEURA AIKA
1 143 Lotta Alahäivälä Ylivieska 2:03:29
2 137 Noora Keto Evijärvi 2:04:14
3 176 Miia Iso-Pellinen Pojanluoma 2:04:14
4 151 Sinikka Kokko Jalasjärvi 2:14:07
    PN50    
SIJ. NO NIMI SEURA AIKA
1 160 Hannele Takala Häjyt 1:48:02
2 153 Raija Markkila Häjyt 2:38:15
    PN55    
SIJ. NO NIMI SEURA AIKA
1 172 Kaija-Terttu Laitala Häjyt 2:13:44

Poutunranta iltamaraton 27.6.2015

    Maraton    
    MM    
SIJ.   NIMI SEURA AIKA
1   Martti Katajamäki   5;11;10
    MM40
 
 
SIJ.   NIMI SEURA AIKA
1   Vesa Järvenpää Häjyt 4;17;35;96
    MM50    
SIJ.   NIMI SEURA AIKA
1   Olavi Kuja-Lipasti Häjyt 3;32;00;77
2   Juha Haapala Laihian isoot nuukat 3;38;56;27
3   Mikko Perttula Hämeenkoski 3;55;29;75
4   Peter Back Iskmosunden 4;20;35;49
    MM60    
SIJ.   NIMI SEURA AIKA
1   Seppo Laitinen Lapua 3;08;30;72
2   Heimo Martikkala Häjyt 4;45;48;85
3   Antero Holma Häjyt 4;48;56;20
4   Paavo Saari Häjyt 5;15;58;31
5   Juhani Aho Häjyt 5;18;44;07
    MN    
SIJ.   NIMI SEURA AIKA
1   Soili Koivula häjyt 3;43;11;54
    MN50    
SIJ.   NIMI SEURA AIKA
1   Päivi Takala Kuku 3;43;41;98
2   Tarja Takala-Luostarinen 4;07;06;94
3   Tarja Pihlajaniemi Smilerit 5;11;11;10
    MN60
 
 
SIJ.   NIMI SEURA AIKA
1   Anna-Leena Pirhonen 4;06;48;94
    Puolimaraton  
    PM    
SIJ.   NIMI SEURA AIKA
1   Patrik Rabb Vähäkyrö 1;26;52;03
2   Antti Pölönen Vähäkyrö 1;36;17;59
    PM45    
SIJ.   NIMI SEURA AIKA
1   Arto Ulvinen Wasa endurance 1;34;37;24
2   Antti Saari Isokyrö 1;51;04;11
3   Pekka Sutinen Vaasa 2;07;31;47
    PM55    
SIJ.   NIMI SEURA AIKA
1   Kennet Hägg Maxmo SK 1;51;36;05
2   Tapio Peltola Vaasa 2;00;19;14
3   Arto Nortunen YK-V 2;12;39;02
4   Timo Pakka Smilerit 2;25;00;58
5   Timo Mäntyniemi Smilerit 2;44;54;79
6   Ahti Ekoluoma Smilerit 3;22;45;09
7   Markku Pihlajaniemi Smilerit 3;22;45;34
    PM65    
SIJ.   NIMI SEURA AIKA
1   Ari Heikkilä Alavieskan viri 1;41;42;84
2   Pertti Issakainen Haukivuori 1;45;09;21
3   Matti Viita-Aho Lave 1;45;18;95
4   Pauli Yli-Koivisto Untamala 3;26;26;52
5   Markus Karlsson Pietarsaari 3;59;02;33
    PN    
SIJ.   NIMI SEURA AIKA
1   Susanna Tiuraniemi YK-V 2;05;22;98
2   Soile Saari Isokyrö 2;09;50;05
    PN45    
SIJ.   NIMI SEURA AIKA
1   Hannele Takala Häjyt 1;47;48;63
2   Anne-Maria Lae Häjyt 1;58;19;18
    PN55
 
 
SIJ.   NIMI SEURA AIKA
1        
2   Kaija-Terttu Laitala Häjyt 2;19;30;71
    PN65
 
 
SIJ.   NIMI SEURA AIKA
1   Riitta Hautala Untamala 3;12;25;62
    VHM hölkkä 10,5km    
SIJ.   NIMI SEURA AIKA
1   Veli-Matti Hietamäki Pernaa 0;45:55:97
2   Arto Väisänen YK-V 0;46:12:67
3   Teuvo Karhu YK-V 0;46;18:42
4   Juha Piri Alahärmän kisa 0;47:48:63
5   Osku Luoma   0;50:24:78
6   Reijo Rannanjärvi YK-V 0;50:33:77
7   Juha Leppänen Nurmo 0;50:41:87
8   Tenho Lauri Kauhava 0;55;22:33
9   Martti Viitasalo YK-V 0;58:53:68
10   Ossi martikkala Häjyt 1;15;07;63
11   Pekka Lehtisola Häjyt 1;15;07;90
12   Mauno Marjomäki Häjyt 2;31;36;50
    VHN hölkkä 10,5 km    
SIJ.   NIMI SEURA AIKA
1   Outi Maunuksela Häjyt 0;52;08;08
2   Marika Lyyski Laihia 1;05;34;62
3   Susanna Niemi   1;06;15;58
4   Päivi Hakala Häjyt 1;07;17;26
5   Riitta Koski Häjyt 1;15;07;35
    KN kävely 10,5 km    
SIJ.   NIMI SEURA AIKA
1   Helena Saarikoski   1;17;27;72
2   Hanna Noponen   1;26;17;85
3   Laura Lammi   1;26;18;28
4   Leena Koivisto   1;49;18;86
5   Raili Vesimäki Häjyt 1;50;48;61
6   Kirsi Karhu Ylistaro 1;50;48;94
7   Johanna Hirsto   1;51;45;24
8   Malla Kuoppala   1;51;45;66
9   Kaisa Koskela YK-V 1;53;17;59
    KM kävely 10,5 km    
SIJ.   NIMI SEURA AIKA
1   Jorma Vesimäki Häjyt 1;11;53;18
2   Emil Luukkonen   1;49;19;22
3   Juha Koskela YK-V 1;53;15;54
         
         
         
         
         

Juhannusjuoksut 19.6.2015 Sastamala

    M  7km    
SIJ. NO NIMI SEURA AIKA
1 107 Joonas Ylikahri Siikaisten Sisu 0:23:25
2 116 Lassi Hopeasalo Teivo Stayers 0:23:44
3 30 Teemu Laiho Forssan Salama 0:26:43
4 90 Aki Saarikoski Forssan Salama 0:27:24
5 101 Jarkko Miika Liikuttavat Sastamala 0:30:05
         
    M40 7km    
SIJ. NO NIMI SEURA AIKA
1 109 Juha Ylikahri Siikaisten Sisu 0:25:17
2 8 Leinonen Tommi Vaajakosken Kuohu 0:25:33
3 86 Sakari Nieminen Liikuttavat 0:26:10
4 27 Pekka Kujanpää Marttila 0:30:55
5 55 Harri Marila Liikuttavat Keikyä 0:31:45
6 25 Kari Nieminen Liikuttavat 0:32:20
7 19 Tapio Karttunen Huittinen 0:38:16
         
    M50 7km    
SIJ. NO NIMI SEURA AIKA
1 118 Ahti Salo Runners' Club 0:24:44
2 85 Markku Virta Loimaan Leisku 0:26:33
3 20 Hannu Ilonen Tre:en Maratonklubi 0:27:14
4 84 Pekka Leppänen Mellilä 0:27:39
5 72 Alpo Gustafsson VSVU 0:29:22
6 104 Timo Saari Liikuttavat 0:30:01
7 103 Jorma S Tiiri VSVU 0:36:22
8 51 Pekka Rosendahl Harjavalta 0:36:43
9 1000 Markku Pihlajaniemi Smilerit 0:45:05
         
    M60 7km    
SIJ. NO NIMI SEURA AIKA
1 81 Juhani Kortelahti Punkalaitumen Kunto 0:30:41
2 132 Hannu Nikkilä Tyrvää 0:30:54
3 102 Erkki Sundelin PUV 0:31:04
4 60 Pentti Virtanen Äetsän Kunto 81 0:32:42
5 111 Lars Sandström Kronoby 0:36:01
6 100 Tapani Iso-Tryykäri TottU 0:37:07
         
    M70 3,5km    
SIJ. NO NIMI SEURA AIKA
1 119 Kari Ahonen NU 0:15:46
2 17 Teuvo Hietamäki Raisio 0:22:04
         
    M80 3,5km    
SIJ. NO NIMI SEURA AIKA
1 52 Mauno Marjomäki Häjyt/Smilerit 0:46:09
         
    N 7km    
SIJ. NO NIMI SEURA AIKA
1 79 Anna-Liisa Häkkinen Punkalaitumen Kunto 0:26:29
2 54 Maija Sianoja VsV 0:26:48
3 71 Hele Haapaniemi Kärppälän Urheilijat 0:28:44
4 108 Julia Ylikahri Siikaisten Sisu 0:28:47
5 24 Inka Koljonen Punkalaitumen Kunto 0:28:51
6 53 Erika Uotila VsV 0:30:02
7 112 Karoliina Mäkinen Triathlonteam 226 0:34:48
8 110 Marleena Valtasola Tampere 0:38:36
         
    N40 7km    
SIJ. NO NIMI SEURA AIKA
1 16 Päivi Tryyki Liikuttavat 0:29:09
2 83 Lotta Asa Punkalaitumen Kunto 0:31:23
3 50 Katja Koivulahti Hämeenlinna 0:32:17
4 26 Katriina Laurila Kärppälän Urheilijat 0:34:04
5 88 Mari Seppä Liikuttavat 0:34:05
6 38 Krista Raatikainen Team Sporttimekka 0:39:06
         
    N50 7km     
SIJ. NO NIMI SEURA AIKA
1 115 Päivi Mäkelä Liikuttavat 0:31:00
2 9 Päivi Piha Pöytyä 0:35:22
3 1001 Tarja Pihlajaniemi Smilerit 0:42:50
         
    Kuntosarja 3,5km    
SIJ. NO NIMI SEURA AIKA
1 77 Janne Aalto Hämeenlinna 0:18:24
2 120 Jussi Nylund Hattula 0:19:27
3 113 Sami Lehtinen Sastamala 0:20:34
4 87 Eeva-Maija Seppä Sastamala 0:21:18
5 114 Kaisa Lehtinen Sastamala 0:23:08

II Avoimet Smilerien keilamestaruuskisat 8.3.2015

Avoimet II Smilerien keilamestaruus kisat 8.3.2015HymyileväLeveä hymy

Tuloksiin laskettiin kaksi ensimmäistä kierrosta koska kaikki evät ehtineet keilata kolmatta kierrosta. Listalla näkyy myös kolmannen kierroksen tulos jos kesken *merkattuna. Joku tietysti kärsii tästä tilanteesta joku taas hyötyy. Seuraavalla kerralla tämä otettaan huomioon jo ratoja tilatessa.

 

     Naiset

     1.      Päivi Koivusalo              129-113-90= 242 paras naisten sarja 129

     2.      Pirkko Ekoluoma          85-123-113=208

     3.      Kaisu Lilja                        113-84-72*=197

     3.      Marjaana Vimpari        89-108-123*=197

     5.      Satu Ekoluoma              99-86-68*=185

     6.      Kaarina Pakka                81-86-50*=167

     7.      Merja Tuuri                    66-97-77=163

     8.      Tarja Pihlajaniemi         86-67-102=153

     9.      Pirjo Piuhola                  61-79-66=140

     10.   Jaana Ekoluoma            62-76-94=138

     11.   Soile Pohtola                  63-66-82=129

     12.   Kristiina Koivusalo+Amanda ja Anne 54-60-36=114

     Miehet

     1.      Ahti Ekoluoma               138-140-137=278

     2.      Pekka Ollikkala              114-148-80=262

     3.      Pekka Ekoluoma           108-151-121=259 paras miesten sarja 151

     4.      Antti Pohtola                  118-139-100=257

     5.      Hannu Karjalainen       99-136-106=235

     6.      Esko Piuhola                   113-115-102=228

     7.      Aki Vimpari                     71-131-92*=202

     7.      Jarmo Tuuri                    105-97-72=202                     

     9.      Janne Keskisalo             102-94-85=196

     10.   Tero Latvala                   55-128-138=183

     11.   Timo Mäntyniemi         108-74-65=182

     12.   Timo Pakka                     86-89-56*=175

     13.   Petri Ekoluoma              85-87-109=172

     14.   Markku Pihlajaniemi   49-99-67*=148

     15.   Antti Lilja                         55-70-52*=125                      

Härmäläänen hallimaratooni 21.2.2015

    Maraton    
SIJ. NO NIMI SEURA AIKA
1 9 Tollola Timo Häjyt 3:21:40
2 20 Lähteinen Kimmo Endurance 3:36:56
3 24 Itkonen Erkki Hämeenlinnan Tarmo 3:43:38
4 21 Toivonen Harri Häjyt 4:10:43
5 27 Järvenpää Vesa Häjyt 4:18:03
6 17 Kalliokoski Jukka Häjyt 4:46:50
7 51 Holma Antero Alahärmän Kisa 4:47:49
8 50 Saari Paavo Häjyt 5:06:47
SIJ. NO NIMI SEURA AIKA
1 8 Sipola Mari Kemi 4:13:16
2 19 Vallivaara-Pasto Ritva Häjyt 4:18:37
3 26 Pihlajaniemi Tarja Smilerit 5:10:07
    Puolimaraton    
SIJ. NO NIMI SEURA AIKA
1 25 Solehmainen Niko Verticon-LVI Oy 1:57:47
2 38 Karlsson Markus Hob-Hab 3:51:21
SIJ. NO NIMI SEURA AIKA
1 30 Hutri Marjo Häjyt 2:14:29
    5 Km    
SIJ. NO NIMI SEURA AIKA
1 52 Marjomäki Mauno Häjyt/Smilerit 1:05:34

Körttimaraton tulokset 20.9.2014

    Tulokset Körttimaraton Karhunmäki 20.09.2014  
    MM maraton    
SIJ. NO NIMI SEURA AIKA
1 72 Peltola Tuukka Kest.pintakaasulla  2.52.16
2 29 Granvik Alf Nykarleby 4.53.13
    MM40    
SIJ. NO NIMI SEURA AIKA
1 9 Tollola Timo Häjyt 3.16.44
2 60 Kaperi Markku Jalasjärvi 3.29.16
3 55 Lågland Jan Kokkola 3.36.57
4 19 Jaakkonen Jouni Häjyt 3.57.51
5 54 Ketola Timo YIT RUNNERS 4.09.47
6 20 Järvenpää Vesa Häjyt 4.13.55
7 22 Kyttä Timo Vaasa 5.01.48
    MM50    
SIJ. NO NIMI SEURA AIKA
1        
2 52 Kuja-Lipasti Olavi Häjyt 3.33.47
3 38 Luoma Heikki Lapua 3.41.25
4 53 Lauste Markku Liikuttavat 3.49.17
5 21 Tiiri Jorma S VSVU 4.32.43
    MM60    
SIJ. NO NIMI SEURA AIKA
1 39 Tamminen Sakari Vaasa 3.59.07
2 30 Keskinen Jorma Krist.Urh 4.02.17
3 16 Toivonen Harri Häjyt 4.07.44
4 51 Vuorenmaa Juhani Häjyt 4.10.05
5 28 Sippola Eero Häjyt 4.33.27
6 24 Saari Paavo Häjyt 4.44.58
7 8 Lappalainen Lasse Porvoo 5.21.47
8 71 Maunula Jukka Kälviän Tarmo 6.05.37
    MM70    
SIJ. NO NIMI SEURA AIKA
1 25 Schmidli Walter Häjyt/Swerige 5.38.59
    MN    
SIJ. NO NIMI SEURA AIKA
1 17 Honkanen Iina Häjyt 4.42.26
    MN40    
SIJ. NO NIMI SEURA AIKA
1 50 Iso-Koivisto Minna KAUWI 4.01.58
    MN50    
SIJ. NO NIMI SEURA AIKA
1 27 Isotalo Kaisa Häjyt 4.14.17
    Toimitsija maraton 8.9.2014    
1 10 Pihlajaniemi Tarja Smilerit 5.30.41
2 20 Pihlajaniemi Markku Smilerit 5.30.41
    Valvonta, huolto ,ajanotto Kalervo ja Ahti  
    PM puolimaraton    
SIJ. NO NIMI SEURA AIKA
1 134 Metsiäslehto Marko Seinäjoki 1.34.38
2 140 Salomäki Pekka CRISTIAN RUNNERS 1.41.57
3 103 Wonenburger Garcia Alejandro Espanja 1.50.32
4 135 Santiago Corral Rodriquez Seinäjoki Espanja 1.50.32
    PM45    
SIJ. NO NIMI SEURA AIKA
1 104 Saurio Olavi Rauma 1.35.03
2 136 Salomäki Matti Pielaveden Maratoonarit 1.41.37
    PM55    
SIJ. NO NIMI SEURA AIKA
1 119 Pelkonen Markku Kannonkoski 1.40.25
2 138 Palomäki Heikki Lapua 1.59.08
    PM65    
SIJ. NO NIMI SEURA AIKA
1 137 Kuosmanen Matti Lapuan Virkiä 1.41.19
    PM75    
SIJ. NO NIMI SEURA AIKA
1 109 Hietala Arto Tyrvää 2.55.57
2 116 Lindfors Vilho Porvoo 3.25.53
3 117 Karlsson Markus HOB-HAB TEAM 3.36.42
4 107 Marjomäki Mauno Häjyt 3.55.10
    PN    
SIJ. NO NIMI SEURA AIKA
1 102 Rossi Vanamo   1.36.07
2 133 Mäenpää Niina SSU-TRIATHLON 1.52.29
3 132 Hautamäki Jaana SSU 1.52.29
4 110 Holkko Tatja   1.59.09
    PN45    
SIJ. NO NIMI SEURA AIKA
1 118 Takala Hannele Häjyt 1.47.09
2 139 Takala-Luostarinen Tarja Kuortaneen Kunto 1.48.02
3 115 Koivusalo Kristiina Smilerit 1.51.29
4 152 Lahti Leena Häjyt Lapua 1.59.49
5 101 Kyttä Tarja Vaasa 2.39.09
    PN55    
SIJ. NO NIMI SEURA AIKA
1 120 Salmistola Eija Kannonkoski 1.51.44
    VHM 10,5 km    
SIJ. NO NIMI SEURA AIKA
1 150 Mäkelä Rauli Kuortane 1.14.36
    VHN    
SIJ. NO NIMI SEURA AIKA
1 114 Maunuksela Niina Ylistaro 1.03.29
2 151 Valtakari Jenni Ketterät Gepardit 1.26.07
3 113 Asikainen Sari Ketterät Gepardit 1.26.07